Druhny i Druhowie,

Przed nami niezwykle ważna dla Polaków i harcerzy 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, najważniejszego wydarzenia podjętej w 1944 roku przez Armię Krajową militarnej Akcji „Burza”. W styczniu Rada Naczelna ZHP podjęła uchwałę w sprawie uczczenia 70. Rocznicy Akcji „Burza”, w której wyrażając wielki szacunek i uznanie dla wszystkich harcerzy z Szarych Szeregów, żołnierzy Armii Krajowej oraz osób cywilnych działających w strukturach Polskiego Państwa Podziemnego, zwróciła się do wszystkich komend i środowisk o podjęcie działań programowych popularyzujących wkład harcerzy w działania zbrojne i cywilne w Akcji „Burza”.

Na kilka dni przed rocznicą godziny „W” pragnę ponownie zachęcić wszystkie środowiska harcerskie do organizowania ciekawych zbiórek, spotkań, wieczornic, rajdów, przygotowania gazetek, filmów, konkursów i wielu innych przedsięwzięć popularyzujących tamte wydarzenia i ich bohaterów. Najciekawsze scenariusze i opisy zrealizowanych działań chcielibyśmy popularyzować i upowszechniać na harcerskich stronach internetowych, aby inne środowiska miały przykłady ciekawych form, jakie warto zrealizować także na ich terenie.

Kilka tych naprawdę niezwykłych działań chciałbym wyróżnić okolicznościowym dyplomem oraz spotkać się z ich autorami na specjalnej zbiórce w ich środowisku przygotowanej przy współpracy członków Rady Naczelnej z danej chorągwi.

Ten szczególny konkurs pragnęlibyśmy zakończyć do 30 stycznia 2015 roku i do tego czasu proszę o przesyłanie Waszych scenariuszy i opisów realizacji na adres mailowy sekretariatu Rady Naczelnej ZHP [email protected].

Liczę na to, że doczekam się wielu opisów niezwykle ciekawych inicjatyw, którymi zechcecie się podzielić z innymi harcerkami i harcerzami.
Czuwaj!

hm. Dariusz Supeł