22 marca (sobota) w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Finansowanie działań pożytku publicznego w dzisiejszej Polsce z perspektywy darczyńców i obdarowanych. Case Study: Jak finansować działalność ruchu harcerskiego w 2 stuleciu jego istnienia – próba odpowiedzi”.

Honorowy patronat nad konferencją sprawuje małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Organizatorem konferencji jest Fundacja Harcerstwa Drugiego Stulecia wraz z organizacjami objętymi honorowym protektoratem Prezydenta RP nad ruchem harcerskim.

Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich instruktorów i wędrowników zainteresowanych tematyką finansowania harcerskich działań, zwłaszcza skarbników szczepów, hufców i chorągwi oraz osób zajmujących się fundraisingiem na rzecz ZHP.

W programie konferencji, która rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa do ok. godziny 16.00 znajdą się m. in. następujące wykłady i dyskusje:

Wykład wprowadzający „Wprowadzenie do tematyki organizacji pożytku publicznego”

Prowadzi: prof. dr hab. Piotr Błędowski

Wykład „Mechanizmy i źródła finansowania działalności pożytku publicznego w Polsce i na świecie”

Prowadzi: prof. dr hab. Zygmunt Niewiadomski

Panel 1:

„Finansowanie, a wizerunek instytucji pożytku publicznego – jakie są granice kompromisu? Czy istnieje wspólnota interesów darczyńcy i obdarowanego?”

Osoby zaproszone do udziału w panelu:

• dr Jacek Głażewski, Fundacja im. prof. Bronisława Geremka
  • Jerzy Lach, Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej
  • Agnieszka Sawczuk, Prezes Zarządu Fundacja dla Polski
  • Kuba Wygnański, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, Rada Działalności Pożytku Publicznego

Prowadzi: Jadwiga Czartoryska, Prezes Fundacji Orange

Wykład „Na co przedsiębiorstwa i ich fundacje przeznaczają środki na wsparcie instytucji pożytku publicznego”?

Prowadzi: Magdalena Pękacka, Dyrektorka Forum Darczyńców

Panel 2:

„Dlaczego przedsiębiorstwa wspierają działania służące pożytkowi publicznemu? Jak włączyć te instytucje na listę aktywnych darczyńców Twojej instytucji pożytku publicznego”?

Osoby zaproszone do uczestnictwa w panelu:

• Wojciech Sobieraj, Prezes Zarządu, Alior Bank S.A.
  • Maciej Witucki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Orange Polska
  • Wojciech Wróblewski, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PZU S.A.
  • 1-2 osoby z czołowych firm listy rankingowej Liderów Filantropii prowadzonej przez Forum Darczyńców

Prowadzi: Marek Kapuściński, Prezes Zarządu Procter & Gamble Europa Centralna, członek Rady Honorowej FHDS

Wykład „Finansowanie organizacji harcerskich w Polsce – zarys problematyki”

Prowadzi: mec. Zbigniew Korba, Partner w Deloitte Legal, Naczelnik Harcerzy Skautów Europy w latach 2006-2009

Panel 3:

„Na czym polegają główne bolączki finansowania działalności ruchu harcerskiego i innych organizacji młodzieżowych w Polsce – próba wniosków do ustawodawcy”

Uczestniczą Przewodniczący/Naczelnicy organizacji harcerskich:

• Magdalena Tchórznicka, Stowarzyszenie Harcerskie
  • Piotr Sitko, Skauci Europy
  • Małgorzata Sinica, Związek Harcerstwa Polskiego
  • Ewa Borkowska Pastwa, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Prowadzi: Wojciech Wróblewski, PZU S.A., członek Rady Honorowej Fundacji Harcerstwa Drugiego Stulecia

Seminarium towarzyszyć będzie obóz harcerski, który zostanie rozbity w Auli Spadochronowej Gmachu Głównego SGH. Będzie można w nim między innymi otrzymać materiały informacyjne o działalności organizacji harcerskich.

Więcej informacji: www.konferencja.harcerstwo2stulecia.pl

Zapraszamy do udziału!