W dniach 12 i 13 kwietnia w Warszawie odbędzie się Konferencja Instruktorska LUX „Kształcenie i praca z kadrą w ZHP”. Organizatorami konferencji są Chorągwiana Szkoła Instruktorska „Iluminacja” i Komenda Chorągwi Stołecznej, wraz z Centralną Szkołą Instruktorską oraz Wydziałem Pracy z Kadrą i Wydziałem Programowym GK ZHP.

Celem konferencji jest zaprezentowanie dorobku Zespołów Kształcenia i Szkół Instruktorskich działających w ZHP, przedstawienie najnowszych tendencji w kształceniu kadry i wymiana doświadczeń pomiędzy „kształceniowcami”. W ramach konferencji odbywać się będą sesje plenarne i dyskusje, a także sesje plakatowe, podczas których osoby chcące podzielić się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami będą mogły zaprezentować swoje wystąpienie w formie plakatu.

Konferencja odbywać się będzie w weekend 12-13 kwietnia 2014 r. w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, przy pl. Bankowym 3/5. W ramach konferencji planowanych jest wiele dodatkowych atrakcji, w tym nocne zwiedzanie (do wyboru) Centrum Nauki „Kopernik”, Muzeum Powstania Warszawskiego lub Muzeum Historii Żydów Polskich. Osobom przyjeżdżającym z dziećmi organizatorzy proponują opiekę nad dziećmi w „przedszkolu konferencyjnym” (dla dzieci w wieku 3 – 9 lat).

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są do 16 marca. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej www.lux.stoleczna.zhp.pl

phm. Michał Piotrowski

Instruktor ChSI "Iluminacja"