Drogie Druhny, Drodzy Druhowie!

10 maja Wydział ds. Hufców organizuje seminarium dotyczące poprawnego organizowania Harcerskiej Akcji Letniej „BEZPIECZNE WAKACJE”.

Wszystkich chętnych, chcących się dowiedzieć jak najwięcej lub uzupełnić posiadaną wiedzę dotyczącą organizowania wypoczynku nie może z nami zabraknąć! Seminarium odbędzie się w Warszawie w godzinach 11-16.

Seminarium podzielone jest na 3 części:
I część:
FORMALNE ZAWIŁOŚCI WYPOCZYNKU – a w tym m.in.:
– rejestracja wypoczynku w kuratorium
– wymogi inspekcji sanitarnej w trakcie trwania wypoczynku (w tym głównie żywienie),
– bezpieczeństwo przeciw pożarowe (opinie i praktyczne porady),
– nadzór budowlany a wypoczynek,
– obozy w Lasach Państwowych,
– bezpieczeństwo naszych podopiecznych w trakcie wypoczynku.

II część:
DOBRE PRAKTYKI

III część:
NIEZBĘDNE DOKUMENTY

W seminarium uczestniczyć będą przedstawiciele: Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Wydziału Inspekcji Nadzoru Budowlanego, Straży Pożarnej, Inspekcji Sanitarnej oraz Policji. Oprócz wysłuchania prezentacji będzie czas na zadawanie pytań.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30.04.2014r. pod adresem: http://hufcewsparcie.zhp.pl/

Serdecznie zapraszamy!

członkowie Wydziału ds. Hufców