Rejs śladami Władysława Wagnera był naszym marzeniem – zdecydowaliśmy się na śmiały projekt, który starannie zaplanowaliśmy. Przekładaliśmy terminy wypłynięcia jachtu do końca wierząc, że zdążymy przed sezonem sztormów na Morzu Północnym, Biskajach i Atlantyku.

Niestety, z żalem informujemy, że musimy podjąć decyzję o odroczeniu wyprawy z powodu nieukończonego remontu jachtu oraz trudnych warunków na morzu. Pragniemy wypłynąć w kolejnym oknie pogodowym – wczesną jesienią 2015 roku.

Wszyscy, którzy mieli uczestniczyć w rejsie zostali już poinformowani mailowo oraz telefonicznie o możliwościach w związku z przełożeniem wyprawy.

Przepraszamy, że zawiedliśmy oczekiwania pokładane w nas i wyprawę. Zapewniamy, że zrealizujemy nasze wspólne marzenie – wypłyniemy. Czas, który mamy przed sobą, wykorzystamy na dokończenie remontu jachtu, próby rejsowe po Bałtyku, a także wakacyjne krótkie rejsy w Norwegii. Jesteśmy przekonani, że po tych przygotowaniach jacht będzie sprawdzony i gotowy do rejsu.

Ostatnie dwa lata walczyliśmy nie tylko o rejs Zjawą, ale przede wszystkim o pamięć naszego rodaka – Władysława Wagnera. Dlatego tak jak on – mimo wielu przeciwności – nie poddajemy się i pragniemy wypłynąć w rejs, aby uczcić jego pamięci. Liczymy, że dalej będziecie nas wspierać i wspólnie dokończymy projekt.

Zarząd Fundacji Harcerstwa CWM ZHP