Druhny i Druhowie !

16 marca 2014 r. odbyło się pierwsze spotkanie Komisji Statutowej, której zadaniem jest opracowanie zmian w Statucie ZHP na najbliższy zjazd ZHP.

Komisja statutowa składa się z 11 członków, w tym dziewięciu wybranych przez 38. Zjazd ZHP oraz czterech przedstawicieli władz naczelnych (Rady Naczelnej, Głównej Kwatery, Centralnej Komisji Rewizyjnej oraz Naczelnego Sądu Harcerskiego). Komisja na swoim pierwszym spotkaniu wybrała prezydium w składzie: przewodniczący – hm. Marian Antonik, wiceprzewodniczący – hm. Grzegorz Całek, sekretarz – hm. Michał Landowski.

Przypominamy, że – zgodnie z uchwałą 38. Zjazdu ZHP – Komisja Statutowa przyjmuje, w terminie do 30 listopada 2014 r.:

1) w odniesieniu do projektów dotyczących zmian w Statucie ZHP, które wpłynęły na 45 dni przed 38. Zjazdem ZHP:

• uwagi wskazujące, że projekty są sprzeczne z obowiązującym w Polsce porządkiem prawnym lub tworzyłyby wewnętrzne sprzeczności lub luki w Statucie ZHP
  • propozycje zmian w tych projektach mające charakter redakcyjny lub legislacyjny
  • wnioski o zaniechanie wprowadzania zmian w tych projektach

2) propozycje wprowadzenia innych zmian w Statucie ZHP, przy czym prawo ich zgłaszania przysługuje grupie co najmniej 10 uczestników Zjazdu z głosem decydującym oraz władzom naczelnym ZHP.

Prosimy o przesyłanie skanów dokumentów zawierających podpisy przynajmniej 10 osób popierających projekty w formacie pdf, a treści samych poprawek i projektów w plikach edytowalnych (najlepiej doc/docx).

Propozycje, uwagi i wnioski, o których mowa wyżej, należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres [email protected].

hm. Marian Antonik

Przewodniczący Komisji Statutowej