Z ogromnym bólem informujemy 22 czerwca 2014 r. odszedł na wieczną wartę hm. Jerzy Zgodziński – wychowawca wielu pokoleń Korczakowców, założyciel szczepu harcerskiego "Korczakowcy", zastępca przewodniczącego Polskiego Stowarzyszenia im. J. Korczaka.

Harcmistrz Jerzy Zgodziński całe swoje życie zawodowe i działalność społeczną związał z Ziemią Lubuską. Jego ponad 50-letnia harcerska służba wypełniana z niezwykłą pasją szerzenia idei korczakowskich cieszyła się głębokim szacunkiem szerokiego grona harcerzy i instruktorów oraz uznaniem społeczeństwa Zielonej Góry.

Komendant Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP hm. Leszek Kornosz wydał Rozkaz Specjalny S1/2014 z dnia 22.06.2014 w którym ogłosił m.in. miesięczną żałobę we wszystkich jednostkach organizacyjnych Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP.

Ceremonia pożegnalna odbędzie się w Czarnkowie, rodzinnym mieście Druha Jurka. O szczegółach dotyczących ceremonii pożegnalnej oraz zorganizowanym (autokarowym) wyjeździe z Zielonej Góry informujemy na stronie KORCZAKOWO.

hm. Grzegorz Woźniak

członek Głównej Kwatery ZHP