Harcmundial 2014 to coroczne wydarzenie sportowe organizowane przez Hufiec Kielce-Miasto. Ostatnia jego edycja odbyła się 5 kwietnia.

Harcmundial 2014 rozgrywany na Hali Politechniki Świętokrzyskiej otworzyli wspólnie prof. dr hab. inż. Bogdan Antoszewski – Prorektor ds. Ogólnych Politechniki Świętokrzyskiej, dr Stanisław Hojda – Dyrektor Centrum Sportu, hm. Lucjan Pietrzczyk – przewodniczący Chorągwi Kieleckiej oraz hm. Tomasz Rejmer – komendant Hufca Kielce-Miasto.

Turniej rozpoczął mecz pokazowy, pomiędzy piłkarzami Korony Kielce, a reprezentacją harcerzy. Rozgrywce towarzyszyło wiele emocji, a piłkarze zwyciężyli różnicą jednej bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:5.

Po meczu nie zabrakło czasu dla entuzjastów zespołu Korony, piłkarze z chęcią rozdawali autografy i robili sobie zdjęcia z harcerzami. Całość wizyty I zespołu Korony Kielce zakończyła się wręczeniem pamiątkowych koszulek turnieju i wspólnym zdjęciem na płycie boiska…

Po wizycie piłkarzy, młodzi amatorzy z 20 drużyn zaczęli rywalizację w rozgrywkach piłki nożnej. Padło wiele bramek, a najlepsze zespoły zostały nagrodzone zarówno przez kibiców jak i organizatorów.

Oprócz rozgrywek piłki nożnej, rozegrany został turniej piłki siatkowej w którym udział brało 14 drużyn.

Ceremonie wręczenia nagród uświetnił swoją wizytą wicemarszałek województwa Grzegorz Świercz. Oprócz pana wicemarszałka nagrody wręczali prof. Bogdan Antoszewski, dr Stanisław Hojda, hm. Tomasz Rejmer, hm. Lucjan Pietrzczyk.
Nagrody zostały ufundowane przez firmy Strefa Outdooru i Trofea-Sport.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

pwd. Jakub Waszak