80 – lecie CWM ZHP – 1934 – 2014

17 września 1934 uroczyście poświęcono, przekazany harcerzom przez Prezydenta RP Ignacego Mościckiego teren pod przyszły ośrodek morski ZHP. Ośrodek ów dał początek obecnemu Centrum Wychowania Morskiego ZHP.

W związku z okrągłą rocznicą 80-cio lecia powstania, z największą przyjemnością zapraszamy Was do Gdyni, gdzie w dniach 13-14 IX 2014 roku będziemy obchodzić nasze święto.

Kogo zapraszamy?

• harcerskie drużyny wodniackie i te, które wodniactwo miłują
  • osoby, które są lub były kiedyś z wodniactwem związane i chcą z nami świętować nasz jubileusz

W programie:

• Parada Jachtów CWM ZHP,
  • Rejsy Jachtami CWM ZHP,
  • Koncert 80 lecia – a na nim: Męski Chór Szantowy Zawisza Czarny, Tonam i Synowie, Mechanicy Szanty, Klang, Marek Szurawski!
  • Festiwal Piosenki Żeglarskiej,
  • Świąteczny Toast Żeglarski (dla zaproszonych gosci)
  • wieczorne ognisko na polance redłowskiej: jedynym miejscu w Polsce, odwiedzonym przez Naczelnego Skauta Świata, sir Roberta Baden Powella

Co trzeba zrobić, żeby przyjechać?

• przysłać do dnia 5 września 2014 wstępne zgłoszenie na formularzu zgłoszeniowym,
  • drużyny zgłaszające się będą miały do wykonania zadanie: opracowanie kartki z kroniki swojej drużyny/środowiska, która zostanie potem opublikowana w zbiorczym wydawnictwie na 80-lecie (szczegółowe informacje o zadaniu wyślemy indywidualnie)

Centrum Wychowania Morskiego ZHP