Na scenę warszawskiego teatru IMKA wraca spektakl „Harce młodzieży polskiej”.
Zaplanowano 2 przedstawienia – 8 i 9 lutego. Warto zobaczyć!

„Harce młodzieży polskiej” to przedstawienie dyplomowe studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej to teatralna fantazja o początkach harcerstwa, jego ojcach założycielach i matkach założycielkach. Wartka, rozwijająca się akcja przenosi nas z obozu leśnego pod Lwowem do kwatery głównej ZHP w Warszawie, stamtąd do Częstochowy, a stamtąd do Birmingham, jak i w wiele innych miast i przedmieść.

Rok 1909. Do Lwowa dociera angielska książka generała Roberta Baden-Powella „Scouting for boys”. Karnym tłumaczeniem pierwszego światowego podręcznika skautowego zostaje obarczony Andrzej Małkowski. Zafascynowany brytyjskimi ideami, młody i ambitny działacz organizacji młodzieżowych postanawia przenieść ruch młodzieżowy na ziemie polskie. Czy zostanie aby jednak dobrze zrozumiany? Małkowski nie podejrzewa, że na ziemiach polskich czekają go pokrętne intrygi i liczne przeszkody.
Podobieństwo do osób i sytuacji znanych z książek historycznych, życia publicznego, telewizji, blogów i tweetów zamierzone. W przedstawieniu bierze udział 15 studentów i 15 złotych awatarów. Ich podobieństwo do rzeźby Małego Powstańca (bez ubrania, hełmu i broni) również zamierzone.

Teatr przygotował 10% zniżki dla osób legitymujących się przy kasie kartą członkowską ZHP (nie obejmuje zakupu internetowego).
Możliwe jest również zorganizowanie grupowego uczestnictwa w spektaklu – warto zapytać o szanse późniejszego spotkania z aktorami.
Więcej informacji na stronie Teatru IMKA.

phm. Aleksandra Tasz
instruktor Wydziału Promocji GK ZHP

opis spektaklu z: http://www.teatr-imka.pl/harce_mlodziezy_polskiej,645742,2014_02_08,1900.html