Co to jest harcbieg?

Harcbieg to możliwość wzięcia udziału we wspólnym, harcerskim (ale kierowanym nie tylko dla harcerzy i instruktorów) przedsięwzięciu sportowym i zarazem pomocy dla potrzebujących. No i (bo czemuż by nie?) dobra zabawa. W środowisku harcerskim i instruktorskim jest bardzo wiele osób, których pasją jest bieganie a które w stanie harcerskim połączone są chęcią pomagania innym. Chcielibyśmy więc połączyć biegających harcerzy i instruktorów, do tej pory pozostających w ukryciu, aby biorąc udział w organizowanych przez nas harcbiegach mogli choć częściowo przeżyć wspólną przygodę i odczuć, chociaż tak wirtualnie, jak wielu jest nas biegaczy z krzyżami harcerskimi.

Czy tylko harcerze i instruktorzy?

Nie! Jako instruktorzy zachęcamy gorąco innych harcerzy i instruktorów, ale bieg jest otwarty dla wszystkich, którzy uwielbiają aktywność fizyczną, kochają biegać lub chcieliby zrobić coś dobrego dla innych.

Możesz to zrobić gdziekolwiek

Aby wziąć udział w harcbiegu, nie musisz nigdzie jechać, wcześnie wstawać, martwić się przechowaniem swoich rzeczy. Możesz od razu po biegu wskoczyć pod prysznic. Wystarczy założyć buty i wyjść z domu w określonym czasie aby przebiec wybrany przez siebie dystans.

Jak to działa?

Do dnia 31 października 2014 r. musisz zarejestrować swój udział w harcbiegu na tej stronie. Podczas rejestracji musisz podać swoje podstawowe dane oraz miejscowość, w której będziesz biegł. Rejestrując się wybierasz jeden spośród wskazanych dystansów. Musisz zadeklarować kwotę do przekazania na szczytny cel. W pierwszej edycji kwota ta nie będzie mogła być mniejsza niż 11 zł. Wpłacasz kwotę na wskazany przez nas rachunek bankowy i po jej wpływie znajdujesz się na liście startowej, otrzymujesz swój numer startowy.

Jaki dystans muszę przebiec?

Są to dystanse, zarówno takie które może przebiec każdy, jak i takie, które są dla prawdziwych twardzieli. W pierwszej edycji przewidujemy dystanse 5 km, 10 km, 11 km oraz 22 km.

Dla kogo biegamy?

Dzięki temu, że się zarejestrujesz i w tym samym czasie co inni weźmiesz udział w biegu, pomożesz dołożyć się do szczytnego celu. A jednocześnie będziesz miał poczucie harcerskiej wspólnoty biegaczy. Poznasz nowych ludzi, których będziesz mógł później spotkać na prawdziwych biegach. A dodatkowo komuś pomożesz. Pierwsza edycja Harcbiegu odbywa się dla Fundacji "Akogo?" Ewy Błaszczyk prowadzącej Klinikę Budzik.

Czy mogę biegać o jakiejkolwiek godzinie?

Zakwalifikowanie Twojego biegu jako ukończonego będzie możliwe, jeżeli ukończysz bieg między godziną 6:00 rano a 22:00 wieczorem.

Jak muszę udowodnić, że brałem udział w biegu?

W dniu biegu na stronie internetowej biegu udostępniony zostanie formularz, za pomocą którego będzie można przekazać pliki pokazujące trasę Twojego biegu oraz jego czas. Przedstawimy także inne formy weryfikacji. W obecnych czasach, kiedy każdy prawie ma dostęp do telefonu komórkowego z GPSem nie powinno to stanowić problemu. Nie sprawdzimy czy przebiegłeś tą trasę czy ją przejechałeś na rowerze, ale liczymy na harcerską uczciwość.

Harcbieg jest akcją organizowaną przez Hufiec ZHP Pruszków.

Dowiedz się więcej na stronie www.harcbieg.net.pl