To proste: biegniesz. Gdzie chcesz, jak chcesz, ile chcesz, o wybranej porze dnia. I przy okazji pomagasz. Tak, naprawdę pomagasz! Harcbieg to również propozycja uczczenia Narodowego Święta Niepodległości w aktywny sposób.

Jedyne co musicie zrobić, aby wziąć udział w akcji, to zgłosić się do 31 października 2014 r. za pomocą strony  www.harcbieg.net.pl.  Rejestrując się wybieracie dystans (5 km, 10 km, 11 km lub 22 km), miasto oraz dyscyplinę: bieg lub jazdę na rolkach. Deklarujecie wpłatę, nie mniejszą niż 11 zł, wpłacacie i znajdujecie się na liście startowej oraz otrzymujecie swój własny numer startowy. Proste? Proste!

Dzięki temu wydarzeniu macie szansę poznać innych harcerzy, instruktorów, którzy mają taką samą pasję jak Wy – bieganie. Bieg jest dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas, kochają ten sport, a przy okazji chcą pomóc. Bieganie należy rozpocząć nie wcześniej niż o godz. 6:00, a zakończyć nie później niż o godz. 22:00. Każdy dystans ma swój limit czasu, w którym należy ukończyć bieg. W biegu na dystansie 5 km mogą startować osoby, które ukończyły 13 lat, a na pozostałych trzech dystansach osoby, które mają ukończone 16 lat.

Aby bieg został zaliczony, należy potwierdzić przebiegnięcie dystansu. W dniu rozpoczęcia, na stronie internetowej akcji zostanie udostępniony specjalny formularz, za pomocą którego będziecie mogli przekazać pliki potwierdzające bieg. 11 listopada to data, która obfituje w różne niepodległościowe biegi – sprawdźcie, może w Waszym mieście taki się odbywa? Wówczas wystarczy podanie linku z wynikami, gdzie znajdzie się Twoje nazwisko.

Harcebieg jest organizowany przez Hufiec ZHP Pruszków, a jego pierwsza edycja odbywa się na rzecz Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk prowadzącej Klinikę Budzik.

phm. Monika Kubacka

rzecznik prasowy ZHP