21 marca po raz piąty odbędzie się Gala Mistrzów Harcerstwa, której organizatorem jest Komenda Chorągwi Śląskiej ZHP w Katowicach. Wydarzenie można oglądać za pośrednictwem ZHP360

Gala jest uroczystością, podczas której statuetką „Mistrza Harcerstwa” wyróżnieni zostają instruktorzy Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Spośród pięciu nominowanych instruktorów harcerskich w jedenastu kategoriach komendanci 34 hufców z województwa śląskiego oraz władze Chorągwi Śląskiej ZHP wybrali jednego laureata.

Głosowanie odbyło się w sposób tajny, a jego wyniki ogłoszone zostaną dopiero podczas uroczystej Gali, w Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach (Bogucicach). Uroczystość rozpocznie się o godzinie 18. Najlepsi instruktorzy harcerscy z województwa śląskiego otrzymają statuetki "Mistrza Harcerstwa" w 11 kategoriach.

Podczas tegorocznej Jubileuszowej Gali Mistrzów Harcerstwa zostanie także wręczona „Laska skautowa”. Jest to najważniejsze wyróżnienie nadawane przez Naczelnika ZHP dla niezawodnych przyjaciół ZHP.

W tym roku „Laskę Skautową” odbierze pan dr Kazimierz Szabla – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach – Niezawodny Przyjaciel Śląskich Harcerzy.

Zostaną również wręczone listy pochwalne- z rąk Naczelnika ZHP odbierze je 34 najlepszych drużynowych, pracujących z gromadami zuchowymi i drużynami harcerskimi na terenie województwa śląskiego.

Tegoroczną Galę Mistrzów Harcerstwa uświetnią występy Harcerskich Zespołów: „Harcerze do n”, „Oraka” oraz „Na szlaku”.

Wydarzenie można oglądać za pośrednictwem ZHP 360 pod adresem: https://www.youtube.com/zhp360

hm. Anna Peterko

zastępczyni komendanta Chorągwi Śląskiej ZHP