Start Aktualności Decyzje Głównej Kwatery ZHP

Decyzje Głównej Kwatery ZHP

W środę 3 grudnia br. na comiesięcznej zbiórce spotkała się Główna Kwatera ZHP, która pracowała pod przewodnictwem Naczelnik ZHP hm. Małgorzaty Sinicy. Najważniejsze decyzje podjęte tego dnia dotyczyły rozpatrzenia raportu ewaluacyjnego w sprawie wyboru lokalizacji krajowej Jamboree 2023 oraz spraw związanych z Fundacją Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego w Gdyni.

Zgodnie z przyjętym zwyczajem w zbiórce uczestniczył Przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł i Przewodnicząca Centralnej Komisji Rewizyjnej hm. Anna Piekarz. Gościem pierwszej części spotkania był Zbigniew Niemczycki – szef Komitetu Organizacyjnego kandydatury ZHP Polska 2023.

Bazując na danych zawartych w raporcie ewaluacyjnym wyznaczono 13 kryteriów, które podlegały ocenie punktowej. W ten sposób podjęto decyzję warunkową, dotyczącą wyboru lokalizacji krajowej. Niestety, nie możemy jej jeszcze zdradzić ponieważ kolejnym ważnym krokiem jest zawarcie umowy z wybranym samorządem. Dopiero wtedy będziemy mogli wspólnie ogłosić, które miejsce w kraju zaprezentujemy Światowej Organizacji Ruchu Skautowego.

Główna Kwatera ZHP dokonała także zmian w zarządzie Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego w Gdyni, powołując nowego członka zarządu. Dzięki doświadczeniom Roberta Krzemińskiego powołanego do zarządu CWM – m.in. wspótwórcy projektu "Zobaczyć morze" – zwiększy się efektywność pracy fundacji i możliwe będzie realizowanie większej liczby projektów edukacyjnych.

Członkowie Głównej Kwatery ZHP podsumowali również działania podejmowane w poprzednim miesiącu oraz aktywność poszczególnych wydziałów GK ZHP. Rozmawiano także o rozwoju narzędzi informatycznych używanych w Biurze Głównej Kwatery ZHP. Wdrożenie nowych elektronicznych narzędzi korporacyjnych poprawi szybkość i wpłynie na zwiększenie efektywności procesów obsługiwanych przez warszawską centralę Związku.

Kolejna zbiórka Głównej Kwatery ZHP odbędzie się 22 grudnia br.

hm. Karol Gzyl
członek Głównej Kwatery ZHP