Zjazd Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP odbył się 18.10.2014 r. w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. W zjeździe wzięło udział 34 delegatów reprezentujących 12 hufców z całej Chorągwi. Zjazd wybrał nowe władze: Komendanta i Komendę, Radę Chorągwi, Komisję Rewizyjną oraz Sąd Harcerski. Przyjął również plan rozwoju Chorągwi na lata 2014-2017.

Komendantem Chorągwi została wybrana hm. Eliza Gilewska, która była jedynym kandydatem. W wyniku tajnego głosowania otrzymała 20 głosów poparcia.

W skład nowo wybranej komendy chorągwi weszli:  hm. Krzysztof Kowalczyk (skarbnik), hm. Edyta Sielicka (zastępca komendanta),  pwd. Małgorzata Kuszyńska (zastępca komendanta), hm. Waldemar Piątek (członek komendy), phm. Anna Waszewska (członek komendy), phm. Krzysztof Kujawski (członek komendy).

Nową radę chorągwi tworzą: hm. Jakub Cichocki (przewodniczący), hm. Mirosław Namiotko (zastępca przewodniczącego),  pwd. Joanna Radziwon (zastępca przewodniczącego),hm. Krystyna Czerwińska-Twarowska, pwd. Michał Dubina, hm. Krystyna Kurczewska, hm. Danuta Łysko, hm. Dariusz Okoń,  pwd. Michał Olszewski.

W skład komisja rewizyjnej weszli:phm. Grzegorz Grondys (przewodniczący),  phm. Paweł Lipiński (zastępca przewodniczącego), hm. Marek Niewiarowski (sekretarz), hm. Marek Janta-Lipiński, pwd. Damian Jaros,   phm. Robert Jasek, phm. Jacek Wolman.

Do sąd harcerskiego zostali wybrani:  hm. Maciej Grabowski (przewodniczący),hm. Anna Stachowska (zastępca przewodniczącego),  hm. Anna Brejwo, hm. Zofia Gańska, hm. Sebastian Kubacki, hm. Rafał Raniowski, hm. Bogdan Sołtysiak,  hm. Maria Szymańska,  hm. Katarzyna Wicher-Kluczkowska.

phm. Krzysztof Kujawski

rzecznik prasowy Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP