XX Zjazd ZHP Chorągwi Krakowskiej odbył się 18 października 2014 r. w sali obrad Urzędu Miasta Krakowa. W Zjeździe wzięło udział 69 delegatów z 22 środowisk oraz zaproszeni goście, m.in. Zastępca Naczelnika ZHP hm. Krzysztof Budzyński. Nowym Komendantem Chorągwi został hm. Mariusz Siudek.

Podczas Zjazdu nowy Komendant Chorągwi Krakowskiej został hm. Mariusz Siudek. Druh Mariusz w latach 2007-2011 pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Chorągwi ds. organizacyjnych. Wcześniej pełnił funkcję Komendanta Hufca ZHP Podkrakowskiego. W głosowaniu niejawnym hm. Mariusz Siudek uzyskał 46 głosów na 69 obecnych delegatów.

Zjazd chorągwi przyjął program rozwoju na kolejne lata oraz uchwały szczegółowe. Uchwały dotyczą m.in. upamiętnienia postaci Jerzego Brauna, powoływania członków ciał nadzorczych podmiotów zależnych względem ZHP Chorągwi Krakowskiej, budowy partnerskich relacji z podmiotami zewnętrznymi i władzami publicznymi oraz prestiżu funkcji drużynowego w środowisku zewnętrznym.

W skład nowej komendy chorągwi wybrani zostali: phm Artur Walkowiak (zastępca komendanta-skarbnik), hm Bartosz Zawisza (zastępca komendanta), hm Anna Nowak (zastępca komendanta), phm Anna Hałatek (członkini komendy), phm Michał Łesyk (członek komendy),  pwd Sonia Kurek (członkini komendy).

W  skład komisji rewizyjnej weszli: hm. Marek Stec (przewodniczący komisji), phm. Ewa Job, hm. Jerzy Klinik, phm. Ewelina Kostaś-Tarnowska, pwd. Marcin Perzanowski, phm. Dariusz Smoliński, hm. Witold Szewczyk, hm. Mariusz Ślęzak, hm. Maria Wacławik, hm. Rafał Wąsik.

Nową radę chorągwi tworzą: hm. Henryk Chrobak (przewodniczący rady), hm. Tadeusz Cyankiewicz, hm. Jerzy Gacoń, hm. Andrzej Grabowski, phm. Piotr Krawczyk, phm. Beata Madej, hm. Maksym Pękosz, hm. Sabina Stan, phm. Marek Tarnowski, phm. Kacper Tondera, phm. Izabella Ziółkowska.

Do sądu harcerskiego zostali wybrani: Sąd chorągwi: hm. Kazimierz Dziedzic (przewodniczący sądu), hm. Roman Baran, hm. Marek Bieżanowski, hm. Stanisław Gniady, hm. Leszek Ignasik, hm. Iwona Kucharska, hm. Józef Marek, hm. Krystyna Pielichowska, hm. Halina Śliżewska-Ściórka.

phm. Paulina Sorocka

Chorągiew Krakowska