W minioną sobotę, 18 października, w Sali Sejmiku Wojewódzkiego, odbył się IX. Zjazd Chorągwi Dolnośląskiej ZHP im. hm. Stefana Mirowskiego. Podczas Zjazdu zostały wybrane nowe władze Chorągwi.

Zjazd rozpoczął się o godzinie 9.00 częścią roboczą, podczas której Zjazd przyjął zasady obradowania. Godzinę później rozpoczęła się część oficjalna, na której miało miejsce uroczyste wręczenie odznaczeń dla 6 Instruktorów Chorągwi Dolnośląskiej. Złote i Srebrne Honorowe Odznaki Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego, w imieniu Przewodniczącej Sejmiku Wojewódzkiego, Barbary Zdrojewskiej, wręczyła Pani Agnieszka Muszyńska, Przewodnicząca doraźnej komisji ds. młodzieży. 24 Instruktorów Chorągwi odebrało Krzyże za zasługi dla ZHP, wręczane przez przedstawiciela Głównej Kwatery ZHP, hm. Grzegorza Woźniaka.

Na Zjeździe również pojawili się inni goście, którzy są sojusznikami dolnośląskich harcerzy. Gośćmi Zjazdu byli m.in. Pani Wicewojewoda Dolnośląski, Pan Karol Przywara, w imieniu Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Pan Krzysztof Kułacz, sekretarz Fundacji Polska Miedź.

Komendantem Chorągwi Dolnośląskiej ZHP został hm. Zbigniew Paweł Skupiński, który przez ostatnie 9 miesięcy pełnił funkcję Komendanta Chorągwi. Druh Zbigniew będzie zarządzał Chorągwią wraz z 6 osobami w komendzie, z hm. Julianną Zapart, hm.Dorotą Kołakowską, hm.Adamem Gackiem, phm. Krzysztofem Stachów oraz phm. Jakubem Matuszczykiem, phm. Maciejem Kieresem.

Zjazd dokonał również wyboru władz, w składzie:

Rada Chorągwi:

hm. Agnieszka Czajkowska- Wróbel, hm. Anna Kirkiewicz, phm. Jędrzej Kowalewski, hm. Paulina Lew, hm. Zbigniew Warzyński, hm. Małgorzata Ziółkowska, pwd. Daniel Rydz, hm. Tomasz Sikora, phm. Łukasz Lewandowski, hm. Jarosław Reut, pwd. Artur Wojtaszek.

Komisja Rewizyjna:

phm. Marta Bajrakowska- Syrek, hm. Michał Marcyniuk, phm. Żaneta Nawrot, phm. Grażyna Opulska, phm. Patryk Przykota, hm. Piotr Śniegocki, hm. Krzysztof Wojtas, pwd. Sandra Tokarska, phm. Krzysztof Makaro, hm. Arkadiusz Tomczuk, pwd. Grzegorz Glabisz.

Sąd Harcerski:

hm. Ryszard Gacek, hm. Teresa Maziarz- Machay, hm. Marian Puszka, hm. Marek Stochmiałek, hm.Jarosław Ziółkowski, hm. Halina Żelazna, hm. Krystyna Waś, hm. Łukasz Nowicki, hm. Ryszard Żarski, hm. Charańczuk Marek, hm. Chrościak Barbara.

phm. Paula Rokasiewicz

Szef Biura Komendy Chorągwi Dolnośląskiej ZHP