Centralny Bank Pomysłów jest platformą, do której trafiają godne polecenia materiały wypracowywane na wszystkich szczeblach harcerskiej struktury.

Przyświecają jej dwa hasła:

Wszystkie materiały w jednym miejscu – każdy członek ZHP może się odnaleźć zarówno w roli adresata, jak i autora zamieszczanych treści. Aby przekazać dany materiał do CBP trzeba tylko zgody oraz gotowości autora, aby go wspólnymi siłami doszlifować.

Jakość ponad ilość – celem platformy jest promowanie możliwie najlepszych wzorców. W związku z tym o wartości zamieszczonych w Banku opracowań świadczą nie tylko ich znakomici autorzy i redaktorzy, ale także współpracujący z WIP GK ZHP recenzenci. Każdy opublikowany tu materiał przechodzi weryfikację specjalisty w wybranej dziedzinie.

CBP zbiera wszelkiego rodzaju materiały, które mogą stać się inspiracją dla innych członków ZHP, w tym: konspekty programowe (konspekty zbiórek; scenariusze gier terenowych, miejskich i planszowych; teksty piosenek i pląsów) oraz kształceniowe, programy/plany (kursów, biwaków, obozów; programy pracy drużyny, zastępu; plany pracy hufców itp.), propozycje programowe (regionalne i centralne), a także poradniki i artykuły.

Zapraszamy do aktywnego korzystania z CBP. Wejdź na www.cbp.zhp.pl i dowiedz się więcej!

hm. Lucyna Czechowska

kierowniczka Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP