Harcerz zawsze był kojarzony z osobą, która stale się rozwija – kształci nowe umiejętności, odkrywa horyzonty, poznaje świat w swój własny, aktywny sposób.

Tę otwartość na nową wiedzę i stałą ciekawość świata łatwo odnaleźć w naszych wychowankach. Cechują ich dociekliwe pytania i chęć podróży w miejsca, których jeszcze nie widzieli.

W ukształtowanych już, nieobojętnych ludziach znajdziemy odpowiedzialnych i świadomych obywateli, dlatego zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by chciało im się chcieć.

Odkrywanie nowych zakątków, poznawanie nowych ludzi i przeżywanie przygód – te elementy powinny być zawsze obecne w naszym programie.

Ciekawość Polski, Europy i świata, zainteresowanie kierującymi światem prawami, otwartość na ludzi i kultury, poznawanie przyrody, jej piękna i działania – to elementy dobrego harcerskiego programu, wyznaczanego przez zjazdową uchwałę!
„Ciekawość świata” to jeden z sześciu kierunków programowych!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz prezentacje przygotowane przez Wydział Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP!

Wersja dla drużynowych
Wersja dla instruktorów