W ten weekend 54 osoby wkroczyły w szeregi harcerskich specjalistów PR. W dniach 21-23 października w Załęczu Wielkim, na warsztatach PR Lab instruktorzy Wydziału Promocji i Komunikacji GK ZHP przekazywali swoją wiedzę adeptom z Chorągwi Łódzkiej, Krakowskiej, Stołecznej, Mazowieckiej, Śląskiej i Lubelskiej.

Piątkowy wieczór uczestnicy spędzili na prelekcjach, które przybliżyły im markę ZHP, zapoznały z zasadami autoprezentacji, pokazały jak promować harcerskie wydarzenia oraz nauczyły zasad kultury w komunikacji. Przygotowały także do zarządzania sytuacją kryzysową w mediach.

W sobotę, uczestnicy poznali tajniki kręcenia wideo, nauczyli się budowania komunikatów prasowych, tworzenia grafik przy pomocy specjalistycznych programów, eksperymentowali z fotografią i poznawali świat mediów społecznościowych.

W niedzielę odbyła się gra podsumowująca cały weekend. Świeżo upieczeni PRowcy mogli sprawdzić swoje umiejętności zdobyte poprzedniego dnia.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach Seminarium Kształceniowo-Programowego Chorągwi Łódzkiej.

Kolejna edycja już za tydzień, tym razem w Gdyni.

Piotr Górniak

uczestnik warsztatów PR LAB