Dzisiaj pragniemy przedstawić Wam nową propozycję programową "BUM!", dotyczącą edukacji dla bezpieczeństwa, w tym reagowania podczas sytuacji kryzysowych.

Propozycja programowa jest skierowana do drużynowych wszystkich pionów metodycznych, którzy chcą pracować z tematyką bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Jest to zbiór materiałów dotyczących teoretycznych założeń systemu zarządzania kryzysowego w Polsce.

Znajduje się w niej lista najpopularniejszych zagrożeń występujących w naszym kraju oraz opis, jak się w takich sytuacjach zachować. Zamieszczone są również instrukcje pozwalające przekazać tę wiedzę harcerzom na zbiórkach w jak najbardziej przystępny i atrakcyjny sposób.

Materiały można wykorzystać zarówno w pracy indywidualej harcerzy, jak i w grupowej ­ drużyny czy zastępu. Warto najpierw zajrzeć do części teoretycznej propozycji oraz sięgnać po proponowaną w niej literaturę.

phm. Andrea Wilk

praktykantka Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP