W dniach 19-21 marca  w „Nadwarciańskim Grodzie” w Załęczu Wielkim odbyło się szkolenie dla skarbników chorągwi oraz głównych księgowych i księgowych jednostek regionalnych ZHP zorganizowane przez Wydział Finansowo-Ekonomiczny Głównej Kwatery ZHP.

19 marca 2014 r. skarbnik ZHP hm. Paweł Chmielewski i członek GK ZHP hm. Grzegorz Woźniak spotkali się ze skarbnikami chorągwi, a główna księgowa GK ZHP Hanna Opasińska z głównymi księgowymi i księgowymi.

W dniach 20-21 marca 2014 r. szkolenie prowadził Przemysław Karwowski, prezes zarządu PERFECTUM-AUDIT.

Tematyka szkolenia obejmowała zagadnienia z zakresu polityki rachunkowości, sporządzenia deklaracji podatkowej CIT-8, zasad sporządzania rachunku przepływów pieniężnych oraz zmian w kapitale własnym.

W trakcie szkolenia podziękowano hm. Teresie Wątor, głównej księgowej chorągwi zachodniopomorskiej ZHP oraz druhnie Ludwice Kaźmierczak, głównej księgowej chorągwi wielkopolskiej ZHP za wieloletnią pracę na funkcji głównej księgowej.

W szkoleniu uczestniczyły 34 osoby – skarbnicy z 8 chorągwi oraz główne księgowe i księgowe z 12 chorągwi oraz z ośrodków OSW ZHP „Nadwarciański Gród” i „Perkoz”.

Hanna Opasińska

główna księgowa GK ZHP