Związek Harcerstwa Polskiego po raz kolejny partnerem kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!”.

Każdego roku na polskich drogach giną tysiące osób. Wiele z nich ponosi śmierć w wyniku wypadków podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych. Często przyczyną jest łamanie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, brawura, pośpiech, nieostrożność czy brak wyobraźni. Zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w konsekwencji zmiana postawy uczestników ruchu drogowego z całą pewnością może zapobiec bezsensownej śmierci wielu ludzi.

Istotne jest kształtowanie odpowiednich postaw już od najmłodszych lat, dlatego już dziś zapraszamy zuchy i harcerzy do udziału w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym o tematyce bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Konkurs
jest organizowany przez UIC (International Union of Railways – Międzynarodowy Związek Kolei). W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-12 lat (prace będą oceniane w dwóch grupach wiekowych: 4-7 lat i 8-12 lat).

Aby wziąć udział w konkursie należy zeskanować rysunek i przesłać go za pomocą linku http://www.ilcad.org/Kids-corner,218.html w wysokiej rozdzielczości. Termin nadsyłania prac mija 11 marca 2014 r. Zwycięzcy będą wyłonieni w drodze głosowania. Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec kwietnia br. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone i umieszczone na stronie www.ilcad.org. Zostaną także wykorzystane podczas kampanii informacyjno-promocyjnej w dniu 3 czerwca br. oraz pokazane na towarzyszącej temu wydarzeniu wystawie.

Pytania dotyczące konkursu można kierować do pani Anny Wewiorki z Biura Komunikacji i Promocji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., e-mail: [email protected].

Anna Zalewska

asystentka naczelnika ZHP