„Niejeden dorosły mógłby uczyć się od was przyjaznego patrzenia na drugiego człowieka” – powiedziała szefowa rządu do harcerzy odbierając światło tuż przed posiedzeniem rządu.

Nawiązując do hasła tegorocznej akcji, szefowa rządu podkreśliła znaczenie pokoju w obecnych czasach. Pokój potrzeby jest nam wszystkim, w polityce międzynarodowej – w Syrii, na Ukrainie, w Iraku, ale przede wszystkim w stosunkach międzyludzkich w rodzinie, w pracy w szkole – mówiła premier Ewa Kopacz.

Chcemy, aby Światło Betlejemskie trafiło do każdego domu w Polsce i przypominało, że pokój jest w nas. Aby zrobić coś dobrego trzeba zacząć od siebie, a później oczekiwać od innych – mówiła harcerka Oliwia wręczając Betlejemskie Światło Pokoju.

Premier Ewa Kopacz w imieniu całej Rady Ministrów życzyła, aby pokój, który niesiemy i przekazujemy innym nie opuszczał młodych serc i był nieustającym płomieniem radości, miłości i nadziei.

Za stroną www.premier.gov.pl

phm. Monika Kubacka