"Pokój jest w nas!" to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już niedługo po raz dwudziesty czwarty do Polski dotrze płomień, który jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

Betlejemskie Światło Pokoju to symbol, którym chcemy się dzielić z każdym, bez wyjątku na język, wiek, stanowisko. Po raz dwudziesty czwarty, harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego pragną przekazać dalej niezwykłe światło, które zostało rozpalone w Betlejem w Grocie Narodzenia Pańskiego.

Nawiązujemy do słów "Królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym. A kto w taki sposób służy Chrystusowi, ten podoba się Bogu i ma uznanie u ludzi. Starajmy się więc o to, co służy sprawie pokoju i wzajemnemu zbudowaniu." (Rz 14, 17-19).

Zapraszamy do zapoznania się z informatorem Betlejemskiego Zlotu 2014