Harcerski Klub Honorowych Dawców Krwi KRWILIJKA ze Szczecina i GK ZHP zaprasza do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa "63 Dni Harcerskiej Krwi".

Młodzi ludzie 70 lat temu w Powstaniu przelewal krew za życie innych. Chcemy akcją krwiodawstwa uczcić ich bohaterstwo i poświęcenie, a także rozpropagować ideę służby krwi wśród członków naszej organizacji. Już dzisiaj, 1 sierpnia, rozpoczynamy akcję 63-2014. Przez najbliższe 63 dni – dokłanie tyle ile trwało Powstanie Warszawskie, zmobilizujmy się do wspólnego oddania krwi. Niech każdy, kto może, uda się do centrum krwiodawstwa, by podarować odrobinę siebie innym. To szczególny czas, lato to także okres wzmożonego zapotrzebowania na krew, której w tym okresie brakuje w szpitalach. Podejmijmy więc także to wyzwanie.

Zbieramy krew w całej Polsce. Gdy uda Ci się ją oddać, prześlij nam informację na maila: [email protected]

Podaj nam swoje imię, nazwisko, hufiec i chorągiew.

Może uzbieramy 63 litry, może wezmą udział minimum 63 osoby, moze włączą się minimum 63 hufce? A może wielokrotności 63? O wszystkim będziemy na bieżąco informować, takze na facebooku – tam także nas znajdziesz!!

Niech ta akcja będzie także jedną z form uczczenia rocznicy Powstania Warszawskiego.

Emila Kulczyk-Prus

członkini GK ZHP