Zakopane zamienia się w stolicę Związku Harcerstwa Polskiego! Czekamy na przyjazd delegacji z całej Polski. Już dziś rozpocznie się jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez harcerskich w roku.

Zimowa sceneria idealnie wpisuje się w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W tym przepięknym otoczeniu młodzi ludzie przygotowywać się będą do roli Strażników Ognia. Już jutro, 13 grudnia blisko harcerze wezmą udział w grze miejskiej oraz warsztatach dedykowanych odpowiednim grupom wiekowym.

W sobotę, oficjalna delegacja Związku Harcerstwa Polskiego weźmie udział w ceremonii w protestanckim kościele Gustawa Adolfa. Poprzez udział w tym wydarzeniu chcemy być razem z naszymi braćmi-skautami z Wiednia, by apel o pokój wśród narodów zabrzmiał jeszcze mocniej. Światło odbierzemy jednak zgodnie z tradycją – od Słowaków w trakcie mszy świętej w miejscowości Svit.

Wieczorem, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej rozpromieni prawdziwa skautowa aura braterstwa! Koncert grupy New Life’m wprowadzi wszystkich w nastrój oczekiwania i betlejemskiej radości. Zaraz po koncercie odbędzie się ogniobranie, które rozpocznie czas czuwania.

Do 24 grudnia harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego pełnić będą niezwykłą służbę. Postaramy się dotrzeć z Betlejemskim Światłem Pokoju do wszystkich miast i wsi.

phm. Małgorzata Lenartowicz

stały współpracownik Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP