2000 harcerzy i skautów jest już na toruńskim poligonie. Od samego rana we wtorek zlotowa recepcja miała ręce pełne roboty, a jednymi z pierwszych uczestników byli harcerze i harcerki z Litwy.

W samo południe zlotowe miasteczko odwiedzili przedstawiciele mediów – dziennikarze zostali oprowadzeni po gniazdach, a harcerze chętnie rozmawiali o tym, co czeka ich przez następny tydzień.

Po zakwaterowaniu na uczestników czekała niespodzianka – przed sceną zlotową gospodarze terenu chłodzili wszystkich chętnych zimną wodą bo upał był wczoraj ogromny.

Wieczór należał do miłośników muzyki. Na scenie wystąpił Dom o Zielonych Progach.

Dzisiaj apel inauguracyjny, zajęcia programowe w gniazdach oraz popołudniowy apel z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Honorowy protektor ZHP spędzi na zlocie dzisiejszy wieczór.

phm. Monika Kubacka
rzecznik prasowy zlotu