Na dobre rozpoczęła się Wędrownicza Watra 2013. Szlaki Małopolski oblężone są już od niedzieli przez wędrowników z całej Polski i skautów z 9 krajów świata. 700 osób weźmie udział w największej imprezie wędrowników w kraju.

10 tras wędrówek przedzlotowych przebiega przez najpiękniejsze miejsca województwa – między innymi Tatry, Beskid Żywiecki i Sądecki czy okolice Krakowa. Wędrownicy poznają tajniki obronności, fotografii, jeździectwa, ratownictwa, ekologii, pożarnictwa, rozwiązują zagadki kryminalne, a także biorą udział w spływie kajakowym po Wiśle. Dziś wszyscy uczestnicy spotykają się w Piaskach Drużkowie koło Czchowa.

Dzisiaj też o 21 odbędzie się uroczyste rozpalenie watry i kolejny największy w Polsce zlot wędrowników rozpocznie się oficjalnie. Tegoroczna impreza odbywa się w pod hasłem „Złap pion, trzymaj poziom!” i obraca się w tematyce specjalności – przygotowane przez uczestników i organizatorów warsztaty, konferencje i specjalnościowe gry spełniają oczekiwania harcerskich specjalistów we właściwie każdej dziedzinie. Lotnictwo baloniarskie, modelarstwo rakietowe, szeroko pojęte sporty wodne, motoryzacja, spotkania z ciekawymi ludźmi i wieczorne koncerty to tylko niektóre atrakcje, w których wezmą udział uczestnicy Wędrowniczej Watry 2013.

Zlot zakończy się o świcie w niedzielę 25 sierpnia ogłoszeniem patrolu Primus Inter Pares – grupy, która najlepiej poradziła sobie podczas wędrówek i wykazywała się prawdziwie wędrowniczą postawą podczas Watry.
Patronat Honorowy objęli Marszałek Województwa Małopolskiego i Wojewoda Małopolski.

phm. Aleksandra Tasz
szef promocji Wędrowniczej Watry