Zapytaj.zhp.pl to nowa harcerska platforma, w której każdy może okazać się cennym specjalistą. Zadawaj lub odpowiadaj na pytania zamieszczone w serwisie. Zdobywaj punkty pomagając rozwiązywać problemy innych harcerzy. Loguj się na platformę poprzez swoje konto na Facebook’u i działaj. Najnowszy projekt Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP już w sieci!

Zasady na zapytaj.zhp.pl są proste:
Użytkownicy pomagają sobie nawzajem, odpowiadając na pytania, a dodatkowo oceniają jakość tej pomocy, zbierając reputację (punkty), które w prosty sposób pozwalają nam określić, czy dana osoba raczej zna się na rzeczy, czy też trzeba podchodzić do jej słów z pewnym dystansem.

Zasady zdobywania punktów:

– punkty zdobywa się zarówno za pytania, jak i odpowiedzi
– można otrzymywać punkty zarówno in plus (dobre pytanie/odpowiedź) jak i in minus (kiepskie, bzdurne pytanie/odpowiedź), przy czym proporcja jest ok 5:1 (10 pkt za głos na plus, -2pkt za glos na minus).

– punkty zdobywa się również głosując (+/-1 za głos – ważne jest, że głosując na minus samemu również traci się punkt.

Zapraszamy!

hm. Maciej Czechowski