Hufiec ZHP Starachowice im. Stanisława Staszica zaprasza na jubileuszowy, 55-ty Ogólnopolski Harcerski Rajd Świętokrzyski, odbywający się od 6 do 9 czerwca 2013 r. Rajd będzie się składać z 7 tras przebiegających przez najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Górach Świętokrzyskich. Zakończeniem rajdu będzie zlot w Starachowicach 8 i 9 czerwca. Zgłoszenia do dnia 2 czerwca na adres:

ZHP Komenda Hufca Starachowice
ul. Harcerska 4,
27-200 Starachowice
tel./fax (041) 274-75-23
lub pocztą elektroniczną na adres: [email protected]

Więcej informacji i regulamin 55 Ogolnopolskiego Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego na stronie internetowej http://rajdswietokrzyski.zhp.pl

A dlaczego warto wziąć udział w tegorocznym „Świętochu”? Organizatorzy piszą:

Przed nami Jubileuszowy 55 Harcerski Rajd Świętokrzyski, tak tak to już tyle lat wędrujemy razem po naszej pięknej” świętokrzyskiej ziemi”. Wiele się przez te 55 lat wydarzyło. Wielu z tych którzy zaczynali ten rajd jest już na innym „niebiańskim” szlaku. Ale wierzymy, że co roku kibicują z góry naszym poczynaniom i są razem z nami. Chcemy by ten rajd był szczególny, by pokazał nasze przywiązanie do historii i korzeni z których wyrośliśmy. Chcemy pokazać Wam naszą „Małą Ojczyznę” – Starachowice i jej szczególne miejsca które dla nas są ważne, a w szczególności „Ekomuzeum” w którym obejrzycie nie tylko świetnie zachowany „Wielki Piec” ale coś co kiedyś wszystkim kojarzyło się z naszym miastem – samochód ciężarowy STAR. Zaprosimy Was do szczególnego, magicznego miejsca jakim jest Harcerski Ośrodek Obozowy „Lubianka” i szczególnego koncertu jubileuszowego. A to wszystko w magicznej krainie Gór Świętokrzyskich z uroczyskiem Wykus, obozowiskiem Jenerała Mariana Langiewicza, klasztorem na Świętym Krzyżu , opactwem cystersów w Wąchocku i Sanktuarium Maryjnym w Kałkowie. A do tego „Łysa Góra” z czarownicami i czartami pełna tajemnic i latających mioteł. To wszystko możesz zobaczyć więc… chodź z nami na 55 Harcerski Rajd Świętokrzyski bo „Świętokrzyskie czaruje” przyjedź i zobacz, to wszystko!

phm. Michał Piotrowski

Instruktor Wydziału Promocji GK ZHP

(na podstawie informacji od organizatorów i regulaminu 55 OHRŚ)