Wraz z zakończeniem roku szkolnego rozpoczęła się kolejna, już czwarta, edycja ogólnopolskiego Programu Wakacyjnych Praktyk ZHP. Latem Warszawę  odwiedzi grupa praktykantów pragnących zobaczyć  z bliska działalność członków i pracowników Głównej Kwatery ZHP.

W ciągu dwóch tygodni ich pobytu w Warszawie będą oni mieli możliwość pracy w zespołach działających na co dzień w obszarach programu, administracji i zarządzania, promocji oraz pozyskiwania środków. Spragnieni nowych doświadczeń i umiejętności, będą działać pod czujnym okiem specjalistów w danej dziedzinie.

Dominika, Julita, Agnieszka, Michał, Monika, Asia to tylko kilku z wybrańców, którzy zamieszkają przy Konopnickiej 6. Życzymy naszym praktykantom, aby naładowali swoje harcerskie akumulatory i po powrocie do swoich środowisk zaczęli działać pełną parą, a ich świeże spojrzenie na harcerstwo i działalność ZHP „od  kuchni” przyniosło zaskakujące efekty.

sam. Agnieszka Podhajska
uczestniczka Programu Wakacyjnych Praktyk ZHP