W dniach 12-13 stycznia 2013 r. na zaproszenie ZHP gościły w Polsce Amanda Medler – członkini Komitetu Europejskiego WAGGGS oraz Catherine Hine – dyrektor Regionu Europejskiego WAGGGS.

Po raz pierwszy od kliku lat głównym tematem rozmów nie były finanse. Rozmawiano o programie, kształceniu, rozwoju liczebnym i wizerunku.

ZHP przedstawił informację na temat działań podjętych od ostatniego spotkania w lutym ubiegłego roku. Szczególne wrażenie na przedstawicielkach WAGGGS wywarły materiały dla drużynowych – poradniki i propozycje programowe. Zaprezentowaliśmy również Strategię ZHP, system ewidencji, kartę czlonkowską oraz plebiscyt i galę "Niezwyczajni".

W niedzielę Catherine i Amanda wzięły udział w zajęciach na kursie podharcmistrzowskim Chorągwi Stołecznej ZHP, podczas których miały okazję zaprezentować najnowszą kampanię wizerunkową WAGGGS oraz odpowiedzieć na pytania uczestników kursu.

W spotkaniu uczestniczyła naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica, komisarka zagraniczna ZHP hm. Inga Rusin, kierowniczka Wydziału Zagranicznego GK ZHP hm. Ewa Lachiewicz-Walińska, komisarz zagraniczny hm. Rafał Bednarczyk i skarbnik ZHP hm. Lucjan Brudzyński.

hm. Inga Rusin
komisarka zagraniczna ZHP