W dniach 11-13 października w Piasecznie odbył się trzeci i ostatni w tej edycji biwak Kursu Harcmistrzowskiego „Cogito”. Przyszli harcmistrzowie przez cały weekend zastanawiali się nad tym, jaka jest dziś ich droga do mistrzostwa. Podczas biwaku analizowali moc słowa w kreowaniu rzeczywistości, starając się równocześnie zgłębić narzędzia retoryki, ustalali własną drogę do realizacji marzeń i osiągania celów. Przygotowując się do konferencji klimatycznej, która wkrótce odbędzie się w Polsce, analizowali wyzwania stojące przed harcerstwem w rozwiązywaniu problemów Polski i świata.

Instruktorzy „Cogito” wzięli czynny udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Delegatów na XXXVIII Zjazd ZHP. W ramach zadań zastępów opracowali najważniejsze działania dla Związku Harcerstwa Polskiego, zmierzające do dalszej realizacji Strategii ZHP. Podczas całego biwaku podkreślana była potrzeba wspierania drużynowych i służebna rola harcmistrzów w tym zakresie. W ramach harcmistrzowskiej przygody kursanci „Cogito” wzięli również udział w szkoleniu gry w golfa oraz rozegrali profesjonalne zawody w tym zakresie. Odwiedzili także najnowszą wystawę Fotoplastikonu Warszawskiego realizowaną pod patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego i TVP.

hm. Dorota Całka
komendantka Kursu Harcmistrzowskiego „Cogito"