Bądź jak bociek: lataj wysoko, pokonuj granice, nawiązuj trwałe znajomości i bądź dumny z naszych biało-czerwonych barw narodowych!
Włącz się do akcji i wyślij nam swoje zdjęcie z przyjacielem-skautem. Waszym zadaniem jest wykonać bociana. Zaskoczcie nas swoją pomysłowością, wybierzcie własną technikę! Ważne, byście oboje pokazali bociana w ten sam sposób, a na zdjęciach prezentowali się w chustach lub mundurach. Poproś swojego przyjaciela również o dokończenie zdania: „I would like to visit Poland because…” Połączone zdjęcie prześlij na adres [email protected] do 30 października 2013 roku lub wstaw je na profil Poland 2023 na Facebooku. Pamiętajcie, by podpisać zdjęcia Waszymi imionami i nazwiskami, nazwą swojej drużyny oraz nazwą organizacji skautowej Twojego przyjaciela.
Nie masz jeszcze bocianowego przyjaciela? Zdobądź go! Wejdź na Scoutface.com, Facebooka lub weź udział w Jamboree on the Internet (JOTI – www.joti.org) 19 i 20 października 2013 r.! Zapoznaj się, opowiedz o Polsce i Jamboree 2023, namów do zrobienia bociana, a być może będzie to pierwszy krok do nowej przyjaźni!
Czy mamy przyjaciół na całym świecie? Sprawmy by tak było! Czekamy na zdjęcia skautów z najdalszych zakątków ziemi.

Agata Grzywacz

rzecznik prasowy ZHP