Zachęcamy do podjęcia się realizacji listopadowych konkursów propozycji programowej "Chcę wiedzieć więcej niż wiem, umieć więcej niż umiem".

Konkurs zespołowy

Konkurs dla zuchów i harcerzy:

Wykonajcie świąteczne rękodzieło według własnego pomysłu. Mogą to być serwetki, podstawki pod świece, bombki, choinki czy innego rodzaju ozdoby choinkowe. Możecie wykorzystać do waszych ozdób dowolne materiały. Swoje wyroby prześlijcie na adres Głównej Kwatery ZHP, gdzie zostaną zaprezentowane oraz zawieszone na choince :).

Na wasze dzieła czekamy do 15 grudnia 2013 r.

Dla harcerzy starszych, wędrowników i zespołów instruktorskich:

Zaprojektujcie trasę imprezy na orientację wraz z opisem. Ale żeby nie było za łatwo trasa ma być naniesiona na mapkę z google maps. Ale to wciąż za łatwo. Niech trasa będzie oparta na wybranym wzorze strukturalnym np.: C9H 13 NO3. Za trudno? No dobra to po lewej to epinefryna. Co to jest? Adrenalina. Całkiem fajna nazwa dla INO.

Zadaniem jest aby opisanie azymutów, parokroków i punktów. Całość musi być odpowiednio przeskalowana i zawierać proporcje. Dla urozmaicenia waszej gry uwzględnijcie punktację na punktach kontrolnych (węgiel – 1 punkt, azot – 2 punkty, a zaliczenie całego pierścienia benzenowego to 6 punktów). Na wiązaniach podwójnych w pierścieniu benzenowym mogą być dodatkowe utrudnienia na trasie.

Do 15 grudnia 2013 r. czekamy na wasze propozycje.

Przesyłajcie je na adres [email protected].

pwd. Marceli Ratajczak

instruktor Biura GK ZHP