Najważniejsze święto patriotyczne naszego kraju zbliża się wielkimi krokami! Z tej okazji przygotowaliśmy serwis RADOŚĆ-UŚMIECH-NIEPODLEGŁOŚĆ na naszym profilu ZHP Fun na Facebooku, partnerujemy akcji „Mamy Niepodległą”, dopingujemy „Sztafetę po Ogień Niepodległości”, wpieramy organizację marszu „Razem dla Niepodległej” i wielu innych miejskich przedsięwzięć w całej Polsce. Dlaczego? Bo cieszymy się 95. rocznicą odzyskania niepodległości!

11 listopada każdy Polak powinien chodzić uśmiechnięty, wszak nie było nigdy w naszej historii większego powodu do radości jak odzyskanie (po 123-letniej walce!) suwerenności, niezależności, jedności i tożsamości Państwa Polskiego. Z takim podejściem  inspirujemy do organizacji tematycznych zbiórek, wieczornic, spotkań i akcji, tak, by młode pokolenie Polaków doceniało ofiarność i starania naszych dziadków i pradziadków.

Poprzez aplikację RADOŚĆ-UŚMIECH-NIEPODLEGŁOŚĆ oddajemy w Wasze ręce źródło inspiracji do aktywizacji gromad i drużyn w święta patriotyczne. Już teraz znajdują się tam:

– informacje historyczne o czynie niepodległościowym harcerzy,

– zadania na sprawności zuchowe, harcerskie i starszoharcerskie,

– zadania na znak służby pamięci,

– konspekty zbiórek i wieczornic,

– 95 powodów do uśmiechu,

– śpiewnik.

Znając pomysłowość wszystkich harcerzy czekamy również na Wasze materiały, które wzbogacą tę bazę. Zachęcamy do przesyłania własnych konspektów, artykułów, czy pomysłów na adres [email protected], które systematycznie będziemy zamieszczać na podstronie RUN.

Drużyny, które są organizatorami przedsięwzięć patriotycznych w swoich miejscowościach prosimy o składanie meldunków przez formularz on-line. Dzięki temu poznamy pełną skalę naszych działań!

Za każde wydarzenie patriotyczne zgłoszone mailowo lub w meldunku drużyna otrzymuje „listopadki”. Wszystkim jednostkom, którym uda się uzbierać 100 listopadków Druhna Naczelnik wyśle specjalne listy gratulacyjne.

Przypominamy również o akcji „Mamy Niepodległą”. Do harcerskich komend Poczta Polska wysłała po 100 szt. pocztówek, które można dowolnie rozdysponować i bezpłatnie wysłać w dniach 4-11 listopada.

W najbliższych dniach wszyscy członkowie Związku Harcerstwa Polskiego będą pełnić wyjątkową służbę – służbę pamięci i niesienia radości. Pokażmy swoją postawą i działaniami, że znamy wartość Święta Niepodległości! I niech uśmiech nie schodzi nam z buzi 😉

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP