124 wybranych na 38. Zjazd Delegatów, przedstawicieli obecnych władz, kierowników wydziałów GK ZHP i uczestników kursu harcmistrzowskiego "Cogito" spotkało się w gmachu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Przez najbliższe dwa dni wymieniać będą swoje poglądy na temat przyszłości organizacji, poznawać najnowsze dane. W trakcie, w formie warsztatów i prezentacji poruszone zostaną m.in. następujące tematy: struktura organizacyjna, role i zadania poszczególnych władz ZHP, harcerstwo w statystyce (analiza danych statystycznych o ZHP i innych organizacjach, trendy), program (realizowane propozycje programowe i przedsięwzięcia), budowanie marki ZHP, partnerstwa i współpraca zewnętrzna, ZHP w skautingu i guidingu, finansowanie harcerstwa – „Grupa ZHP” w liczbach. W trakcie zbiórki przewidziany został czas na zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi przez członków władz naczelnych.

Przez najbliższe miesiące odbędą się również 3 regionalne zbiórki delegatów – w Perkozie, Warszawie i Chorzowie. Będą miały miejsce już po 21 października – terminie wnoszenia propozycji projektów uchwał i zgłaszania kandydatów na funkcje Naczelnika i Przewodniczącego ZHP. Podniesie się wtedy merytoryczna dyskusja na temat możliwych zmian.
124 wybranych na 38. Zjazd ZHP delegatów, przedstawicieli obecnych władz, kierowników wydziałów GK ZHP i uczestników kursu harcmistrzowskiego "Cogito" spotkało się w gmachu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej podczas Ogólnopolskiej Zbiórki Delelagatów. W zbiórce bierze udział 70 uczestników zjazdu z głosem decydującym.

Przez najbliższe dwa dni wymieniać będą swoje poglądy na temat przyszłości organizacji, poznawać najnowsze dane o bieżącym funkcjonowaniu Związku. W trakcie, w formie warsztatów i prezentacji poruszone zostaną m.in. następujące tematy: struktura organizacyjna, role i zadania poszczególnych władz ZHP, harcerstwo w statystyce (analiza danych statystycznych o ZHP i innych organizacjach, trendy), program (realizowane propozycje programowe i przedsięwzięcia), budowanie marki ZHP, partnerstwa i współpraca zewnętrzna, ZHP w skautingu i guidingu, finansowanie harcerstwa – „Grupa ZHP” w liczbach. W trakcie zbiórki przewidziany został czas na zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi przez członków władz naczelnych.

Przez najbliższe miesiące odbędą się również 3 regionalne zbiórki delegatów – w "Perkozie" k. Olsztynka, Warszawie i Chorzowie. Zbiórki te odbędą się po 21 października, czyli terminie wnoszenia propozycji projektów uchwał i zgłaszania kandydatów na funkcje Naczelnika i Przewodniczącego ZHP.

phm. Aleksandra Tasz
instruktorka Wydziału Promocji GK ZHP