W miniony weekend (17-20 maja) 405 polskich harcerek i harcerzy uczestniczyło w 47-ym międzynarodowym zlocie skautowym InterCamp, który odbył się pod Maastricht w Holandii. Zlot został zorganizowany przez holenderską organizację skautową Scouting Nederland.

Związek Harcerstwa Polskiego reprezentowali członkowie IST (International Service Team, czyli obsługa zlotu) z chorągwi Stołecznej, Podkarpackiej, Dolnośląskiej, Zachodniopomorskiej, Łódzkiej, Mazowieckiej, Wielkopolskiej i Warmińsko-Mazurskiej oraz instruktorzy Głównej Kwatery (razem 33 osoby), jak również uczestnicy – 373 osoby w 24 drużynach – którzy przyjechali z Mysłowic, Przeworska, Warszawy, Gliwic, Łodzi, Oświęcimia, Opola, Wrocławia, Krakowa, Koźmina Wielkopolskiego, Zielonki, Włocławka, Leszna, Pruszkowa, Bukowiny Tatrzańskiej i z Paryża.

Tradycyjnie już polska ekipa była rozśpiewana, wesoła i bardzo kolorowa – tym razem dominował kolor niebieski za sprawą naszych zlotowych koszulek.

Choć tegoroczny InterCamp już za nami, powoli przygotowujemy się do kolejnej takiej imprezy – za rok zlot ten organizować będzie British Scouting Overseas w okolicach Bad Lippspringe w Niemczech.

hm. Agnieszka Pospiszyl
reprezentantka ZHP w Komitecie InterCamp

phm. Justyna Kowalska, komendantka polskiej reprezentacji na zlot InterCamp 2013