Rozpoczął się Rajd Grunwaldzki, największa impreza harcerska tego lata. Na 9 trasach wędruje łącznie ponad 1000 uczestników.

Każda z tras ma przypisaną inną narodowość: białoruską, ukraińską, czeską, węgierską, litewską, tatarską i oczywiście polską. Trasa IV ukraińska wystartowała z Płocka, w którym uczestnicy brali udział w grze miejskiej. Dzięki niej poznali atrakcje turystyczne miasta. Stworzenie wianka czy przygotowanie apetycznego obiadu pokazało kreatywność harcerzy. Trasa VIII węgierska oraz IX czeska swój start miały w Sierpcu. Po drodze uczestnicy wykonywali zadania kontrolne związane z fabuła. Tematem przewodnim trasy VII są tradycyjne placki, które mają niesamowite właściwości. Głównym motywem trasy czeskiej są z kolei historyczne krucjaty. Wieczorem na większości tras odbyły się ogniska oraz gry i zabawy integracyjne.

Rajd Grunwaldzki 2013 odbywa się od 4 do 8 lipca na terenie 3 województw, a jego organizatorem jest Główna Kwatera Związku Harcerstwa Polskiego.

Agnieszka Walkowska

Rajd Grunwaldzki 2013