Już dzisiaj startuje Rajd Grunwaldzki. Uczestnicy wszystkich dziewięciu tras na kilka dni przeniosą się do odległej przeszłości lub wręcz odwrotnie – poznają świat przyszłych pokoleń. Każda trasa skupi się na innym aspekcie historyczno-kulturowym.

Harcerze będą współzawodniczyli o tytuł zwycięzcy RG13 i interesujące nagrody ufundowane przez sponsorów tegorocznej edycji. Prócz ciekawych zadań na szlakach wiodących do Lidzbarka Welskiego spotkają się ze skautami i harcerzami spoza Polski – reprezentantami Ukrainy, Litwy, Łotwy oraz Białorusi. Ci ostatni zorganizują dla uczestników grę dotyczącą ich kraju.

Rajd Grunwaldzki 2013 rozpocznie się 4 lipca i potrwa do 8 lipca. Zakończeniem imprezy będzie ceremonia finałowa w Lidzbarku Welskim, podczas której – prócz harcerskiego flashmoba i rozdania nagród najlepszym patrolom, zagra zespół "Wszyscy byliśmy harcerzami".

phm. Wojtek Puchacz
rzecznik RG13