Już tylko do 31 maja można się zgłaszać na Rajd Grunwaldzki 2013 – pięciodniową wakacyjną imprezę, podczas której pieszo, rowerami, kajakami i koleją przemierzamy malownicze zakątki północnego Mazowsza, południowych Mazur i Ziemi Dobrzyńskiej.

Organizowane już po raz piąty, przedsięwzięcie to jest obecnie największym rajdem harcerskim w Polsce. Wiele wskazuje na to, że będzie również największą imprezą harcerską 2013 roku. Wpisowe na rajd wynosi jedynie 55 złotych od osoby, uczestnicy codziennie otrzymują ciepły posiłek.

Zgłoszenia przysłały już drużyny ze wszystkich chorągwi ZHP. Niektórzy (np. patrole z podkarpackich Ropczyc, zachodniopomorskich Gryfic czy dolnośląskiej Niemczy) w drodze na rajd pokonają ponad 500 kilometrów.

W czasie tegorocznej edycji rajdu na każdej z tras uczestnicy będą mogli poznać kulturę wybranego narodu Europy Środkowo-Wschodniej, a także spotkać przyjaciół z sąsiednich krajów – wspólnie ze skautami i harcerzami z 6 zagranicznych organizacji przygotowaliśmy dla Was trasę białoruską, ukraińską, litewską, tatarską, czeską, węgierską i polską, a także trasy Polaków na Litwie i Polaków na Białorusi.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie rajdgrunwaldzki.zhp.pl.

Do zobaczenia na szlaku!

pwd. Bartłomiej Jakóbczak