Od 1926 roku skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. 22 lutego w naszym kraju jest zwykle zimno… ale serca harcerskie biją mocniej i jednym rytmem. Jest to taki dzień, w którym zastanawiamy się nad słowem braterstwo, nad łączącymi harcerską brać ideałami… Posyłamy sobie kartki i ciepłe myśli. Czujemy się członkami wielkiej skautowej rodziny. Od kilku lat proponujemy wam włącznie się w działania jakie w związku z Dniem Myśli Braterskiej i Milenijnymi Celami Rozwoju podejmują skauci na całej Ziemi. Dzień Myśli Braterskiej to szansa dla skautów na: wyrażenie podziękowania i uznania dla międzynarodowej przyjaźni nawiązywanej w ramach skautingu, zbiórkę pieniędzy by pomóc w propagowaniu skautingu na całym świecie oraz połączenie sił w celu podjęcia działań w sprawach ważnych dla naszego świata. Chociaż Dzień Myśli Braterskiej obchodzimy 22 lutego, działania związane z jego hasłem możemy podejmować przez cały rok!

hm. Emilia Kulczyk-Prus
członkini Głównej Kwatery ZHP