110 lat temu urodził się hm. Aleksander Kamiński, dobrze nam znany jako autor „Kamieni na szaniec” czy „Antka Cwaniaka”. Jego dorobek trwale zapisał się na kartach historii harcerstwa, a sam druh Kamyk jest wzorcem osobowym dla współczesnych instruktorów po dziś dzień.

Wspominając druha Kamyka stworzyliśmy propozycję programową o jego życiu i twórczości "Kamyk na szańcu". W tym materiale znajdziecie kilka pomysłów, które można wykorzystać na zbiórkach, informacje o druhu Kamyku oraz linki do innych materiałów.

Jeśli nadal nie macie pomysłów na harcerskie ferie, ten materiał na pewno was zainspiruje do nowych działań i wyzwań!

Pamiętajcie, że w Warszawie w Muzeum Niepodległości trwa wystawa Barbary Wachowicz o tym samym tytule – "Kamyk na szańcu". Jeżeli Wasza drużyna jeszcze tej wystawy nie widziała, najwyższa pora ją obejrzeć (w czwartki do muzeum wstęp bezpłatny).

hm. Emilia Kulczyk-Prus
członkini Głównej Kwatery ZHP