Do 31 października trwał konkurs Ambasadorzy Światła – drużyny harcerskie z całej Polski tworzyły bożonarodzeniowe szopki i, wysyłając zdjęcia drużyn, stawały do rywalizacji o wyjątkową nagrodę. 6 wybranych środowisk rozniesie betlejemski płomień do centralnych instytucji państwowych, mających swoje biura w Warszawie.

Dziękujemy wszystkim ekipom za przesłane zgłoszenia. To był dla nas trudny wybór. Wszystkie zgłoszone drużyny prezentowały wysoki poziom. Naszych zwycięzców zapraszamy do Warszawy (szczegóły zostaną przesłane mailowo). Środowiska, które nie zakwalifikowały się czekają na drobne upominki.

Ambasadorzy Światła 2013:

• 23 Pszczyńska Drużyna Harcerska im. Powstańców Śląskich, Hufiec ZHP Czechowice-Dziedzice,
  • 9 Drużyna Harcerska im. Alka, Hufiec ZHP Błonie,
  • 12 Drużyna Harcerska Watra z Izbic, Hufiec ZHP Rawicz,
  • 3 Żeńska Drużyna Wielopoziomowa „Viribus Unitis”, Hufiec Warmiński ZHP,
  • 14 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Puszcza”, Hufiec ZHP Zalew,
  • 64 Warszawska Drużyna Harcerska „Skaut” – Hufiec ZHP Warszawa Praga-Północ.

pwd. Marceli Ratajczak
koordynator BŚP 2013