Od wtorku 5 listopada przez blisko trzy tygodnie przebywać będą w Warszawie delegacje WAGGGS i WOSM na szczyt klimatyczny COP19 i poprzedzającą go konferencję młodzieży COY9 – razem 19 osób. Instruktorki i instruktorzy skautowi będą spać w hostelach i codziennie dojeżdżać na obrady i spotkania.

Delegację WAGGGS tworzą skautki z Barbadosu, Ghany, Kanady, Malediwów, Polski i Szwecji pod opieką dwóch koordynatorek z biura światowego WAGGGS w Londynie. Ponadto Polskę odwiedzi i przez kilka dni będzie uczestniczyć w różnych wydarzeniach członkini Komitetu Światowego WAGGGS Shaleeka Abeygunasekera ze Sri Lanki.

Delegacja WOSM ukonstytuowała się dosłownie kilka dni temu – wybrano 9 delegatek i delegatów, którzy wezmą udział w różnych kawałkach obrad konferencji klimatycznych. Są to reprezentanci organizacji skautowych z Francji, Kanady, Meksyku, Niemiec (2 os.), Portugalii (2 os.) i USA z przedstawicielem biura światowego WOSM z Pakistanu na czele.

Obie delegacje potrzebują naszej pomocy w odebraniu z lotniska, poruszaniu się po Warszawie, organizacji spotkań, w codziennych zwykłych sprawach bytowych takich jak zrobienie zakupów spożywczych czy kupienie biletów komunikacji miejskiej.

Zadanie koordynuje kierowniczka Wydziału Zagranicznego GK. W różne przedsięwzięcia będą się włączać komisarze zagraniczni ZHP Inga i Rafał. Pomagają nam Ania, Grzesiek, Iga, Misia i Wojtek.

Jeśli chcesz dołączyć do naszego grona, napisz lub zadzwoń [email protected], 601 888 817. Jeśli chcesz podejść do zadania ambitnie, stale towarzyszyć delegacji WOSM (poza obradami), na pewno znajdą się dla Ciebie zadania.

Proszę o kontakt natychmiast – najważniejsze, najtrudniejsze, najciekawsze będą najbliższe dni!

Czuwaj!

hm. Ewa Lachiewicz-Walińska