W środę 18 grudnia br. na pierwszym zebraniu w nowej kadencji spotkała się Główna Kwatera Związku Harcerstwa Polskiego. W trakcie kilkugodzinnego spotkania ustalony został m.in. kalendarz najbliższych działań związanych z organizacją pracy zarządu, przygotowaniem do realizacji uchwał zjazdowych oraz skaskadowaniem celów horyzontalnych GK ZHP.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni członkowie Głównej Kwatery ZHP pracować będą pod przewodnictwem Druhny Naczelnik ZHP w tzw. „klastrach” (Program-Praca z kadrą-Zagranica, Reprezentacja-Komunikacja-Zarządzanie, Finanse-Majątek-Grupa ZHP), wypracowując szczegółowe cele i zasady organizacji pracy, które będą dyskutowane na następnej zbiórce Głównej Kwatery ZHP dnia 15 stycznia 2014 r.

W trakcie zebrania omówione zostały również pozostałe sprawy bieżące ZHP.

hm. Karol Gzyl
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP