Po raz drugi kapituła i internauci wybiorą „Niezwyczajnych” – instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego, którzy w roku 2012 osiągnęli szczególne efekty w swej harcerskiej służbie. NA NIEPRZETARTYM SZLAKU, PONAD GRANICAMI, INNOWACJA PROGRAMOWA, AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA, PRACA Z KADRĄ – laureatów pięciu kategorii plebiscytu poznamy podczas uroczystej gali z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Plebiscyt przebiegać będzie w kilku etapach. Do 6 stycznia czekamy na zgłoszenia instruktorów w pięciu kategoriach:

NA NIEPRZETARTYM SZLAKU
„Na Nieprzetartym Szlaku” to kategoria prezentująca największe osiągnięcia instruktorów ZHP w pracy z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W zgłoszeniu prosimy opisać jedno osiągnięcie z roku 2012 proponowanego kandydata w wybranym obszarze:

• publikacja lub propozycja programowa związana z NS,
  • przedsięwzięcie z udziałem członków NS lub dedykowane członkom NS,
  • szkolenie instruktorskie,
  • inicjowanie działań cyklicznych skierowanych do członków NS.

PONAD GRANICAMI

W tej kategorii zgłaszamy instruktorów realizujących w roku 2012 działania związane z rozwojem współpracy zagranicznej jednostek ZHP ze skautami z innych krajów lub harcerskimi organizacjami polonijnymi, stwarzaniem warunków do harcerskich wyjazdów zagranicznych, poszerzaniem wiedzy o świecie, promowaniem Polski oraz ZHP w środowisku międzynarodowym.

• publikacja lub propozycja programowa,
  • przedsięwzięcie międzynarodowe,
  • inicjatywa wzmacniająca współpracę zagraniczną,
  • działanie promujące ZHP za granicą lub wśród innych organizacji skautowych.

INNOWACJA PROGRAMOWA

Kategoria „Innowacja programowa” to zbiór najlepszych praktyk programowych świadczących o wysokiej jakości pracy instruktorów ZHP, kreatywności i innowacyjnego myślenia. W zgłoszeniu prosimy opisać jedno osiągnięcie proponowanego kandydata w wybranym obszarze:

• publikacja lub propozycja programowa,
  • największy programowy debiut (wydarzenie programowe),
  • nowe oblicze wieloletniej imprezy cyklicznej,
  • programowa jakość Q.

AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA
Harcerze chcą zostawiać świat choć trochę lepszym, niż go zastali. W myśl tej idei podejmują się inicjatyw zmieniających oblicze ich najbliższej okolicy. By podkreślić zaangażowanie instruktorów ZHP w służbie społeczeństwu lokalnemu powołano kategorię „Aktywność społeczna”. W zgłoszeniu prosimy opisać jedno osiągnięcie proponowanego kandydata w wybranym obszarze:

• budowanie społeczeństwa obywatelskiego,
  • budowanie wspólnoty lokalnej,
  • projekt lub program na rzecz wspólnoty lokalnej (dzielnicy, miejscowości, gminy),
  • program realizowany z partnerem publicznym lub organizacją pozarządową,
  • dbałość o środowisko naturalne.

PRACA Z KADRĄ
Fundamentem działania ruchu harcerskiego jest odpowiedzialna i pełna zaangażowania kadra instruktorska. To dzięki niej prawidłowe stosowanie metody harcerskiej powoduje sukcesy wychowawcze. Ponieważ rola harcerskiego opiekuna i wychowawcy jest bardzo poważna, kluczowym działaniem staje się rzetelne przygotowanie młodych liderów do harcerskiej służby instruktorskiej, ciągłe szkolenie oraz dbanie o dorobek naukowy organizacji. W zgłoszeniu prosimy opisać jedno osiągnięcie proponowanego kandydata w wybranym obszarze:

• publikacja lub materiał szkoleniowy,
  • organizacja kursu,
  • innowacyjna forma doszkalająca,
  • warsztaty instruktorskie,
  • wysokie standardy i jakość kształcenia.

Formularz zgłoszeniowy >>>

phm. Agata Grzywacz