Kurs Woodbadge to kurs instruktorski, przeznaczony nie dla początkujących drużynowych, tylko dla instruktorów, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności pracy z grupą. Kurs bazuje na uczeniu w działaniu, pozwala poznać siebie, swoje umiejętności i zachowania w nowej grupie. Więcej o kursie można dowiedzieć się z „Czuwaj” (11/2009).

Z ZHP w kursie mogą wziąć udział cztery osoby: dwie instruktorki i dwóch instruktorów, którzy swobodnie potrafią porozumiewać się w języku angielskim (język kursu). Kurs odbędzie się w terminie: 26 kwietnia – 4 maja 2013 roku w Oirschot, w pobliżu Eindhoven w Holandii. Kurs finansowany jest z programu Młodzież w działaniu (zakwaterowanie, wyżywienie), uczestnicy otrzymają również zwrot 70% kosztów podróży (samolot, pociąg, samochód, autokar). Uczestnicy kursu ubezpieczają się we własnym zakresie oraz ponoszą koszty polskiej wyprawki (ok. 80 zł).

Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie proszone są o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej i wykonanie zadania (opisanego w ankiecie zgłoszeniowej), dołączenie opinii komendanta hufca oraz potwierdzenia opłacenia składek członkowskich za rok 2012 (skan) i przesłanie tych dokumentów do 20 stycznia 2013 roku na adres [email protected].

Na podstawie otrzymanych zgłoszeń i wykonanych zadań Centralna Szkoła Instruktorska wraz z Wydziałem Zagranicznym wybierze 4 osoby, które będą reprezentowały ZHP na kursie. Osoby te zostaną powiadomione telefonicznie do 27 stycznia 2013 roku.

W razie pytań proszę o kontakt pod adresem: [email protected]. W przypadku zadawania pytań emailem proszę koniecznie podać imię, nazwisko, stopień, hufiec.

hm. Inga Rusin
instruktorka CSI