Województwo Śląskie od 4 lat organizuje konkurs „Marka – Śląskie”. W tym roku wśród laureatów znalazła się Chorągiew Śląska ZHP!

We współczesnym świecie pojęcia „wizerunek” i „marka” są niezwykle istotne przy promocji kraju czy regionu. W 2006 roku Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach wraz z Polską Dziennikiem Zachodnim i Polskim Radiem Katowice zainicjowała powołanie honorowego wyróżnienia pod nazwą „Marka – Śląskie”, które w 2009 roku zostało wpisane w Strategię Rozwoju Województwa Śląskiego jako stały element promocji. Do grona współorganizatorów konkursu dołączył Marszałek Województwa Śląskiego oraz czołowe media regionu: TVP Katowice, Polskie Radio Katowice i Dziennik Zachodni.

Wyróżnienie jest symbolem jakości, solidności ludzi, firm i instytucji tam pracujących. Pokazuje zmiany dokonujące się w województwie, podkreśla to, co o Śląsku powinna wiedzieć Polska, Europa i świat.

W tym roku obok najlepszych śląskich instytucji w kategorii organizacje pozarządowe stanęła Chorągiew Śląska ZHP. Ten prestiżowy tytuł po raz pierwszy trafia do harcerzy.

Za stroną: www.riph.com.pl